3 C
Skopje
среда, 21 април, 2021

Актуелно

COVID-19 СОСТОЈБА ВО МАКЕДОНИЈА

N/A 147,995 Потврдени случаи
N/A 4,509 (3.0%) Починати
N/A 124,828 (84.3%) Вкупно излечени
21 Apr 2021, 4:47 AM (GMT)

Македонија

Казнети 142 лица за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие  на територијата на Република Северна Македонија, биле изречени 142 казни поради прекршување на мерката за носење лична заштита на лице. Од...

Свет

Колумни

Се потрошија 100 милион евра за Матка II, а се унакази кањонот

Колумна на Драган Колчаковски: Првичните, сериозни научни проучувања на било кој сегмент од природата на територијата...

Желбата која ни Дедо Мраз не може да ни ја исполни

Колумна на Никола Тасев: Ми се случи вчера неверојатен настан. Ми се јави Дедо Мраз, лично....

Три работи за Среќна Нова 2021 Година!

Kолумна на Наташа Котлар-Трајкова: Ги ситниме последните часови на 2020 г., која беше тешка за повеќето...

Скопско Ехо

Над 43.000 граѓани досега се пријавени за вакцинирање

Вкупно 43.335 граѓани досега се пријавиле за вакцинирање против ковид-19 преку веб-страницата „Vakcinacija.mk“. Преку матичните лекари пријавени се 13.511 лица. Сите тие најверојатно ќе бидат...

Живот

Спорт

Тандемот Лу-Ла го искачи Интер на врвот во Серија А

Интер го искористија киксот на Милан притви Специја и со победата над Лацио од 3:1, се искачија на челната позиција во Серија А. Херојот...