16 C
Skopje
недела, 24 мај, 2020

Актуелно

Македонија

Свет

Колумни

Во СЦ Кале ќе играат багери наместо спортисти

0
Колумна на Никола Тасев: СЦ Кале е одлично смислен спортски...

Каде одат парите што АД Бутел ги заработува од маката на народот?

0
Колумна на Катерина Тодороска: Деновиве, поточно, изминатиов викенд, бев на...

Власта бара начин да „купи“ медиуми, ама друг да плати

0
Колумна на Никола Тасев: Седејќи на клупа, пред неколку недели,...
10,718FansLike
11.4 C
Bitola
12.8 C
Kumanovo
15 C
Prilep
12.6 C
Tetovo
15 C
Veles
15 C
Sveti Nikole
15 C
Negotino
10.5 C
Delcevo
12.6 C
Vinica
11.8 C
Resen
15 C
Shtip
13.9 C
Ohrid
15 C
Gostivar
13 C
Strumica
15 C
Kavadarci
15 C
Probistip
8.8 C
Berovo
15 C
Kratovo
16.2 C
Bogdanci
8 C
Krusevo
15 C
Kočani
11.6 C
Kichevo
13.4 C
Struga
12.4 C
Radovis
16.2 C
Gevgelija
20 C
Debar
15 C
Kriva Palanka
11.3 C
Makedonska Kamenica
15.6 C
Valandovo
15 C
Makedonski Brod
14.4 C
Demir Kapija
7.6 C
Pehchevo
11.6 C
Demir Hisar

Најчитани

Во Скопје пронајдени две човечки тела во фаза на распаѓање

0
Во два одделни случаи, во текот на вчерашниот ден (22 мај) во главниот град биле пронајдени човечки тела во фаза на распаѓање.

Штипјанец уапсен кога полицијата го затекла без заштитна маска

0
Во попладневните часови на 20 мај полицијата привела 27-годишник од Штип затоа што на улицата Сремски фронт при контрола било утврдено дека...

„Ренџ ровер“ не застанал на полициска наредба, кога го пронашле, возачот се претставил како...

0
За време на полицискиот час, синоќа, околу 21.20 часот, на тетовската улица Илинденска, полициски службеници дале знак за запирање на возилото „ренџ...

Арсовски: Во време на вонредна состојба, блиски луѓе до Заеви добиваат лиценци за марихуана

0
Има разлика помеѓу нормална држава и мафијашка држава. Република Македонија одамна е мафијашка држава контролирана од еден клан. Додека граѓаните бројат ново...

Заев: ВМРО-ДПМНЕ ги одолговлекува изборите со цел да креира политичка криза

0
По лидерската средба, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, го окарактеризира Мицкоски како неодговорен и незрел, потенцирајќи дека досега не видел политичар, толку...

Скопско Ехо

Легенда! Синиша Михајловиќ им се врати на тренинзите!

Тренерот на Болоња и легенда на српскиот фудбал, Синиша Михајловиќ, исто како и неговите фудбалери, почна со индивидуални тренизни по дозволата од...

Живот

Спорт

Артур прифати да оди во Јувентус, Пјаниќ во Барселона

0
Миралем Пјаниќ е веќе многу блиску до дресот на Барселона, откако бразилскиот фудбалер за врска Артур Мело прифати да се пресели во...

Полјаците вршат притисок на ИХФ, Македонија има четири конкуренти за вајлд-карта за СП 2021

0
Македонија и дефинитивно ќе има четири конкуренти за добивање вајлд-карта за настап на Светското првенство во Египет, на почетокот од следната година.

Касилјас признава дека жали за заминувањето од Реал

0
Икер Касилјас признава дека жали на начинот со кој се раздели со својот матичен клуб Реал Мадрид, на петгодишнината од заминувањето од...

Ла Лига ќе продолжи на 8 јуни

0
Премиерот на Шпанија Педро Санчез објави дека Ла Лига може да продолжи од 8 јуни. Натпреварите ќе...

Екс-репрезентативец на Србија извршил самоубиство

0
Поранешниот репрезентативец на Србија Миљан Мрдаковиќ извршил самоубиство во својот дом во Белград. Според српските медиуми Мрдаковиќ се самоубил во изнајмен стан...

Можно ли е?

Спорт - Видео