Ибра со 38 години доминира во миланското дерби

0
75

Екипата на Милан на полувреме води со 0:2 во големото миланско дерби.

Росонерите уште од самиот почеток играат многу подобро од својот противник и на полувреме сосема заслужено одат со два гола предност.

“Виновникот“ за овој резултат е Златан Ибрахимови кој во 40. минута му асистираше на Анте Ребиќ, а во самиот финиш на првиот дел погоди со глава за 0:2.