Се судрија два мали авиона над Австралија, загинаа четири лица

0
73
Foto

Четири лица загинаа при судир на два мали авиони над југоисточна Австралија.

Според информациите, во секој авион имало по две лица.

„Се верува дека авионите се судриле во воздухот пред да се урнат“, соопшти полицијата.

Локалните медиуми објавија фотографии на кои се прикажани остатоци од авионите