Автомобил удри во карневалска поворка – десетмина повредени во Германија

0
70

Полицијата уапси возач кој со сребрен караван се забил во карневалска поворка во Германија, пти што се повредени десетмина. Иницидентот се случил околу 14.30 часот, но се уште нема информации дали станува збор за напад или пак за сообраќана несреќа.

Повеќе од десет лица се повредени во германскиот град Волкмарсен, кога автомобилот усрил во нив за време на одржувањето на арадата.

РТ пренесува дека сребрен караван се забил во толпата, по што полицијата веднаш го привела возачот.