Марадона во изолација поради коронавирусот

0
103

Аргентинскиот легендарен фудбалер Диего Армандо Марадона од денеска е во изолација поради коронавирусот, јавуваат аргентинските медиуми.

Марадона во изолацијаќе мора да подлегне на тест за коронавирус, пренесе Фут Меркато.

Тој мора да биде во изолација поради проблемите со здравјето, како и пради тоа што спаѓа во високоризична група поради прекумерната тежина и проблемите со срцето.