Скопјанец со нож се шетал низ Градскиот парк

0
77

При полициски претрес во Градскиот парк спроведен во попладневните часови на 15 март, кај 32-годишен скопјанец бил пронајден нож.

Полицајците го привеле скопјанецот поради сомнение за сторен прекршок од Законот за оружје.

По документирање на случајот, против 32-годишникот ќе биде поднесен соодветен поднесок.