Ужас: Скопјанец силувал малолетничка со која бил во љубовна врска

0
151

СВР Скопје поднесе кривична пријава против С.С.(23) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз малолетник кој не наполнил 14 години“.

На 11.02.2020 во напуштена просторија на ул.„Февруарски поход“ во Скопје, пријавениот, извршил полови дејствија врз малолетничка, со која бил во љубовна врска.