Земјотрес во Солт Лејк Сити

0
82

Земјотрес со јачина од 5,7 степени денеска е регистриран во близина на Солт Лејк Сити, соопшти Геолошкиот институт на САД.

Епицентарот на потресот бил на четири километри од главниот град на државата Јута.

Локалните жители на социјалните мрежи го опишале земјотресот како многу силен.

Досега нема информации за повредени луѓе и причинета материјална штета