Во Црна Гора бројот на заразени со коронавирус се искачи на 10

0
90

Во Црна Гора се регистрирани уште два случаи на коронавирус, при што досега се заразени вкупно 10 лица, соопшти Институтот за јавно здравје (ИЈЗ).

„Потврден е коронавирус кај две лица, што значи дека имаме 10 лица заразени со новиот вирус во Црна Гора“, објавија од ИЈЗ на „Твитер“.