Разбојници украле пиштол и пари од скопјанец

0
107

На 20.03.2020 во 18,26 часот било пријавено дека на ул.„Жил Верн“ две лица со употреба на физичка сила извршиле разбојништво над Г.А.(61) од Скопје при што му одзеле еден пиштол и пари. Се работи на расчистување на случајот, информира полицијата.