НОВИ НАЈСТРОГИ МЕРКИ: Викенд полициски час со променето времетраење, стартува од сабота!

0
119

Владата ги заостри мерките за забрана за движење на населението.

-Со цел уште поголема заштита на населението од ширењето на коронавирисот, Владата денеска донесе одлука за дополнителна рестрикција на движењето на населението за време на викенд.

Се забранува движењето на сите граѓани за време на викенд (сабота и недела) од 16 часот до 05 часот!

Остануваат на сила и сите други претходно донесени забрани, стои во нивниот пост на Фејсбук.