Скопјанец го прекршил полицискиот час, а кога полицијата извршила претрес во неговото „Порше“ останала во неверување

0
72

На магистралниот пат Кичево – Гостивар, на Здуњска крстосница, вчера околу 23:20 часот полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода А. Г. (31), од скопско Кондово, затоа што при негов и преглед на возилото „порше“, со прилепски регистарски ознаки, кое го управувал, пронајден е кокаин.

А. Г. е задржан во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот и ќе биде поднесен соодветен поднесок.