Втор ден по ред се намалува бројот на починати во Шпанија

0
104

Во Шпанија во изминатите 24 часа од коронавирус починале 809 лица, со што вкупниот број на жртви порасна на 11.744, соопшти министерството за здравство.

Во соопштението се наведува ова е втор по ред ден во кој се забележува пад на бројот на починати, пренесува Ројтерс.

Бројот на потврдени случаи на коронавирус во оваа земја достигна 124.736.