Украдени пари и свеќи од црква во Велес

0
96
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Непознат сторител украл пари и свеќи од црква во Велес.

МВР информира дека вчера во полиција било пријавено дека непознат сторител извршил тешка кражба во црквата “Св.Пантелејмон“ во Велес.

Крадецот насилно ја отворил споредната врата, по што одзел пари и свеќи. Се работи на расчистување на случајот.