Милер го продолжил договорот

0
88

Баерн Минхен, во вторникот,објави дека клубот го продолжил договорот со Томас Милер. Германскиот репрезентативец целата кариера ја минува во клубот Минхен.

Милер е продукт на академијата на Баерн. За првиот тим дебитирал на 15 август 2008 година кога одиграл една минута на натпреварот против ХСВ. Првиот професионален договор со Баерн го потпишал во февруари 2009 година.

Досега за Баерн одиграл 556 натпревари на кои постигнал 211 голови.

Милер (30) и Баерн ја продолжиле соработката до 30 јуни 2023 година.