Интер повторно ќе го испрати Наинголан на позајмица

0
74

Калјари нема да го откупи од Интер договорот на Раџа Наинголан. Поранешниот репрезентативец на Белгија стана вишок по доаѓањето на Антонио Конте во Интер. Наинголан игра одлично оваа сезона меѓутоа Калјари немаат пари за да го задржат на Сардинија.

Интер повторно ќе го испрати Наинголан на позијмица. „Ла Национе“ тврди дека Белгиецт ќе заврши во Фиорентина. Тој ќе биде позајмен но по завршувањето на сезоната 2020/2021 Фиорентина ќе мота да го откупи неговиот договор.

Се претпоставува дека „виолетовите“ тогаш ќе треба да платат 20 милиони евра за 31 годишниот фудбалер.