Зекири повторно удри по Османи: За ИВЗ и ДУИ пред сѐ и над сѐ се парите и ништо друго

0
75
Фото

Пратеникот од редовите на СДСМ, Мухамед Зекири повторно даде свој коменар, но овој пат тој беше наменет за изјавата на Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи кој смета дека поглаварот на Исламската верска заедница, Сулејман Реџепи не упатил закана кон Владата, туку легитимно бара помош.

-Колку што е идиот и морон Сулејман Реџепи толку е и овој вицепремиер Бујар Османи….ццц
За ИВЗ и ДУИ пред сѐ и над сѐ се парите и ништо друго, а најмалку грижата и здравјето на граѓаните.Мрш …, напиша Зекири.

Линк од објавата на Зекири ОВДЕ