Филмска ѕвезда почина од коронавирус

0
118

Актерката Хилари Хит, која беше главна ѕвезда во филмот „Оркански височини“ според истоимениот роман на Емили Бронте, почина во својата 74-та година од корона вирус.

Британската глумица почина по седум дена откако тестот беше позитивен на опасната зараза. Таа беше во брак со Данкен Хилтон, со кој ги доби ќерката Лаура и синот Даниел.