Балотели ги состави неговите ТОП 11, меѓу нив е и Касано

0
95

Контроверзниот италијански фудбалер, Марио Балотели ги состави неговите ТОП 11 во светот на фудбалот и со изборот изненади многумина.

Во секоја линија имаше по некое изненадување.

Во одбраната тоа е Бразилецот Максвел.

Во средниот ред тоа е Јаја Туре, но сепак таму има место и за сонародникот Пирло.

Уште едно големо изнендување. Покрај очекуваните Меси и бразилскиот Роналдо во нападот, Балотели го смести и Антонио Касано.

Еве како изгледа изворот на „Супер Марио“:

Жулио Цезар, Маикон, Фабио Канаваро, Неста, Максвел, Жерард, Пирло, Јаја Туре, Касано, Меси и Роналдо Назарио.