Во Русија за еден ден заразени уште 6.000 лица, починале 48

0
64

Според последните податоци, 48 лица починале во Русија во последните 24 часа, а 6.060 се заразиле со коронавирус.

Ова е досега највисок дневен број на смртни случаи и најголем број на заразени во еден ден во Русија од почетокот на пандемијата.

Засега регистрирани се над 40.000 случаи позитивни на коронавирус, а починаа 361 лице.