Докторката Маријана му возврати на Диего Коста

0
69

Диего Коста, напаѓачот на Атлетико Мадрид, во интервју за ЕСПН се потсетил на случувањата од 2014 година кога во финишот на сезоната повредата ја лекувал кај докторката Маријана Ковачевиќ.

Бразилецот со шпански пасош се кае за тој свој потег. Во интервјуто открил дека бил незадоволен од она што го видел. Конечниот епилог беше дека Диего Коста во финалето на Лигата на шампионите одигра само десет минути.

По интервјуто на Диего Коста, се огласи и докторката Ковачевиќ. Таа за „Вечерње новости“ го демантира напаѓачот на Атлетико со остра порака.

„Нема да се расправам со некој што бара разни причини за својата кариера, која не е онаква како што тој би сакал. Нека пишуваат што сакаат, но како јас можам да му бидам виновна на човекот што од 2014 година не игра добро“.