Премиерлигашите сакаат крај на сезоната на неутрални терени во јуни

0
62

По четиричасовниот состанок на клубовите на Премиер лигата за завршување на сезоната 2019/20, клубовите ја покажаа желбата да се комплетира шампионатот на неутрални терени надвор од урбаните делови на градовите во Британија во јуни, јавува „Сан“.

Речиси сигурно е дека натпреварите би се одвивале без публика според планот „Проект рестарт“, а најверојатни локации за играње се „Лондон стадионот“ на Вест хем, „Етихад“ на Манчестер сити“ и „Емирати“ на Арсенал, бидејќи се работи за стадиони кои се подалеку од станбени згради.

Се очекува детали од планот за рестартирање да се објават следната недела по вториот состанок на клубовите следниот петок, кога се очекува владина одлука за опуштање на рестрикциите поради корона вирусот.

2,332Twitter Ads info and privacy1,240 people are talking about this