ПСЖ потпишаа со Алекс Телес

0
136

Пари Сен Жермен во своите редови од Порто го донесе левиот бек Алекс Тевес. Клубот не објави за која сума е реализиран трансферот, но се шпекулира дека Порто ќе добие 25 милиони евра.

Бразиелцот од 2016 година го носеше дресот на Порто, претходно настапувал во Гремио, Интер и Галатасарај.

Оваа сезона за Порто одиграл 40 натпревари, постигнал десет гола и забележал девет асистенции.#Neybappé2025@Marquinhista

Le Paris Saint-Germain est très heureux d’annoncer la signature d’Alex Telles au club de la capitale 🔴🔵 #WelcomeAlex #ICICESTPARIS

View image on Twitter

367Twitter Ads info and privacy162 people are talking about this