Уапсено момче на Бит пазар – кај него се пронајдени марихуана и нож

0
101

Вчера во 16.00 часот, за време на забраната за движење, полицијата на подрачјето на Бит Пазар го привела М.И.(26) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него биле пронајдени марихуана и нож на преклоп. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, информира МВР.