Скопјанец со нож влегол да краде во куќа во Охрид, домаќинката го фатила

0
105

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Љ.(29) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело разбојништво.

На 24.4.2020 на ул. 28 Април во Скопје, пријавениот со нож влегол во домот на оштетената М.В. Таа успеала да го совлада, во што ѝ помогнал и нејзиниот сосед, по што повикала полиција.