Земјотрес од 4,4 степени на Закинтос

0
95

Земјотрес со јачина од 4,4 степени денеска го погоди грчкиот остров Закинтос, соопшти атинскиот институт за геодинамика.

Епицентарот на земјотресот е во морето југозападно од островот, на длабочина од 10 километри