Лекар од Гостивар пријавил дека бил нападнат од негов колега

0
96

Вчера во полицијата, Д.Н.(64) од Гостивар, вработен како лекар во болницата во Гостивар, пријавил дека околу во Ургентен центар Гостивар бил физички нападнат од Б.А.(44) од Гостивар, лекар во Ургентен центар Гостивар.

Сочинет е записник за констатиран прекршок и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.