Приведен скопјанец кој ги нападнал ќерката и сопругата

0
90

Дваесет и осумгодишна девојка од Скопје, во полицијата пријавила семејно насилство.

Настанот се случил во семејниот дом, каде таа и нејзината мајка биле физички нападнати од нејзиниот татко Љ.П.(59) од Скопје.

Мажот бил приведен и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.