Дивац и Стојаковиќ меѓу протестантите во Сакраменто

0
171

Повеќе од 20.000 граѓани на калифорниската престолнина Сакраменто беа дел од саботниот протест со поддршка за „Black Lives Matter“ движењето по смртта на Џорџ Флојд во Минеаполис, а меѓу протестантите беа и првите луѓе и кошаркарите на Сакраменто кингс.

На протестот беше и генералниот менаџер Владе Дивац, неговиот сонародник Предраг Стојаковиќ, додека говор имаше кошаркарот Херисон Барнс.