МВР: Казни за 1143 лица поради неносење заштитна маска

0
90

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 905 лица им се издадени решенија за изолација, а 120 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и не се евидентирани лица кои не ја почитувале мерката за изолација и самоизолација.

Исто така по однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирани се 1143 прекршоци.