Кривична пријава за напад со лопата во Тетовско

0
49

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против 71-годишен тетовец, поради сомнение за сторено кривично дело загрозување со опасно орудие при тепачка или караниц“.

Како што информираат од МВР, на 10 мај на местото викано Табшница, во атар на Дреновец, пријавениот со лопата нападнал 37-годишник од населбата Дреновец – Порој и му нанел повреди.