Починато седумгодишно дете донесено во болница во Велес

0
117

Во болницата во Велес вчера било донесено седумгодишно дете без знаци на живот. Детето, според информациите, претходно имало здравствени проблеми.

По наредба на Јавен обвинител, телото било испратено на обдукција во Институтот за судска медицина во Скопје.