Апсење на „Три круши“

0
116

Полициски службеници од СВР Скопје во с.Драчево на место викано “Три круши“, ги лишиле од слобода Ф.С.(24) и Т.М.(26) двајцата од Скопје.

Лицата, информира МВР, се уапсени вчера вечерта затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.