Тело на почината скопјанка најдено во водите на Вардар

0
137

Почината скопјанка пронајдена во водите на Вардар. Имено, во попладневните часови на 18 јуни во скопската полиција било пријавено дека под железниот мост на улицата Васил Чакаларов во реката Вардар било пронајдено тело на 90-годишна жена од Скопје.

Од лекар од итна медицинска помош била констатирана смрт.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје, а по наредба на јавен обвинител, телото на починатата е дадено на обдукција.

Полицијата работи на расчистување на случајот.