Во Србија расте бројот на заразени од коронавирус

0
98

Србија веќе четврти дена има повеќе од 90 новозаразени со коронавирус.

Во последните 24 часа потврдени се 94 нови случаи, почина едно лице, а на респиратор се 18 лица.

Властите информираат дека во последните 24 часа биле тестирани 4.211 луѓе.