Казнети 805 лица за неносење маска

0
82

Во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 805 прекршоци, информира МВР.

Вкупно на територијата, на 213 лица им се издадени решенија за изолација, а 299 лица потпишале изјави за самоизолација.

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што е утврдено дека четири лица не ја почитувале мерката за изолација и четири лица не ја почитувале мерката за самоизолација.