Нови 22 случаи на коронавирус во Црна Гора

0
49

Од утрово, потврдени се 22 нови случаи на коронавирус во Црна Гора, соопшти Институтот за јавно здравје.

Во тој период биле тестирани 267 лица од кои 22 биле позитивни, пренесуваат црногорските медиуми.

Претходно утрово беа потврдени шест нови случаи.