МВР: Казнети 576 лица за неносење маска

0
50

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 576 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.