Путин се тестира за коронавирус на секои три – четири дена

0
51

Рускиот претседател, Владимир Путин, изјави денеска дека редовно се тестира за коронавирус и дека сите тестови што ги извршил досега биле негативни.

„Редовно, еднаш на секои три или четири дена“, рече Путин во интервју за каналот Русија-1, одговарајќи на прашањето колку често се тестира.

На прашањето дали резултатите се негативни, тој одговори: „Фала му на Бога, досега беа“, пренесува ТАСС.