Во Црна Гора 12 нови случаи на коронавирус

0
63

Во Црна Гора во последните 24 часа се потврдени 12 нови случаи на коронавирус, соопшти Институтот за јавно здравје.

Во Црна Гора моментално се активни 157 случаи на коронавирус, пренесува Вијести.

Според Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се извршени 438 тестови.