Санчо сака да игра за Манчестер Јунајтед

0
51

Sвездата на Борусија Дортмунд, Џејдoн Санчо, сепак сака да игра за Манчестер Јунајтед. 20-годишниот фудбалер е главна трансфер цел на „црвените ѓаволи“, но англискиот тим ќе мора да постигне договор со „жолто-црните“ за висината на трансферот, вели Фабрицио Романо.

Според информациите од Борусија, тие сакаат над 100 милиони евра за нивната ѕвезда, што засега е одбиено од Јунајтед, кои во моментот не се подготвени да дадат толку многу пари.

За Санчо, кој има договор со „жолто-црните“ до 2022 година, се заинтересирани и Ливерпул и Челси.