Работник тешко повреден во ХЕЦ Маврово

0
32

Работник се здобил со тешки повреди додека ги извршувал работните обврски. Имено, на 18.09 во 19.30 часот во Полициска станица Гостивар било пријавено дека во Медицински центар Гостивар бил донесен П.Т.(51) од Гостивар, кој се здобил со тешка телесна повреда додека бил на работно место во ХЕЦ Маврово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти полицијата.