480 казни за неносење на заштитна маска

0
38

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење заштитна маска како превенција од коронавирусот, регистрирани се 480 прекршоци, информираат од МВР.

Од Министерството воедно апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.