78-годишен скопјанец загина откако со велосипед удрил во бетонска ограда

0
278

Вчера во 10.20 часот било пријавено дека на ул.„1“ во с.Долно Лисиче во Скопје, В.Б.(78) од с.Долно Лисиче, управувајќи велосипед, удрил во бетонска ограда по што паднал на коловозот и починал на местото на незгодата. Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.