785 казни за неносење заштитна маска

0
88

Во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за носење заштитна маска како превенција од коронавирусот регистрирани се 785 прекршоци, информираат од МВР.

Министерството воедно апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.