Барселона и Лион го договориле трансферот на Депај

375

Барселона до крајот на оваа недела ќе го официјализира трансферот на Мемфис Депај од Олимпик Лион. Фудбалерот ги договорил личните услови, а синоќа и клубовите постигнале договор околу трансферот.

Барселона за Депај ќе издвои 32.000.000 евра, од кои 25.000.000 евра ќе пати веднаш, 5.000.000 евра Лион ќе добијат наредната година, а уште 2.000.000 евра францускиот клуб може да заработи преку бонусите.

Депај со Барселона ќе потпише договор до 2024 година.