2 C
Skopje
вторник, 20 октомври, 2020

Нови 438 случаи на Ковид-19 во земјава, починаа 6 лица

0
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2306 тестирања, а регистрирани се 438 нови случаи на Ковид-19 во:...

Нема договор за Гоце Делчев – продолжуваат средбите на историчарите

0
Македонските и бугарските историчари не постигнале напредок во однос на Гоце Делчев, но мал напредок е постигнат во делот на учебниците за...

Осумдесетгодишен старец извршил обљуба на малолетно девојче во велешко

0
Во СВР Велес синоќа 28-годишна жена од велешко пријавила дека 80 годишен старец од велешко село извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка.

Малолетник со автомобил усмртил пешак во Скопје и избегал

0
Седумнаесетгодишник со автомобил прегазил пешак во Скопје, кој починал на самото место. Според информациите на МВР, несреќата се случила...

Арсовски: СДСМ прави театар со барањето оставка од Димова, потребна е кривична одговорност

0
Театарот, кој го прават СДСМ, Лидија Димова, Љупчо Николовски и Зоран Заев, е само со една и единствена цел, а тоа е...

ВМРО-ДПМНЕ: За четири дена имаме скоро 2.000 заразени, ова е фијаско на политиките на...

0
За четири дена имаме скоро 2.000 заразени, а Филипче тврдеше дека таа бројка на заболени ќе биде во текот на целата криза,...

Мицкоски на средба со хрватската амбасадорка: „Власта не знае како да се справи со...

0
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со хрватската амбасадорка во Македонија, Нивес Тигањ. Како што информираат од партијата,...

Рекордни 535 новозаболени од Ковид-19 во Македонија, починале шест лица

0
Во последните 24 часа потврдени се 535 нови случаи на коронавирус во Македонија, а починале шест лица. Министерството за...

Арсовски: Димова доделила 125.000 евра за проектот „Избери сирење“ на братот на пратеникот Диме...

0
Обелоденета нова злоупотреба преку програмата „Еразмус +“. Имено, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски истакна дека пододелени се 125.000 евра за проект со...

Едно лице убиено во тепачка во Прилеп

0
Едно лице го загубило животот во тепачка што се случила во Прилеп помеѓу две групи. При интервенцијата полициски службеник пукал двапати во воздух...