6 C
Skopje
четврток, 28 јануари, 2021

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ договориле Влада, дел од договорот за премиер да биде поранешен министер?

ВМРО ДПМНЕ и ДУИ ги финализираат преговорите за формирање Влада, објави доцна попладнево интернет порталот на албански јазик „Лајм“ повикувајќи се на...

БИЗНИСОТ СТЕНКА И „ДЕНСА” ДОДЕКА ВЛАДАТА НЕСМАСНО ГО МАВА СО „ЧЕКИЧ”

Може ли да се биде задоволен од „дадената“ помош преку соопштенија и прес конференции, а на теренот речиси и да ја нема?...

Во СЦ Кале ќе играат багери наместо спортисти

Колумна на Никола Тасев: СЦ Кале е одлично смислен спортски комплекс, на одлична локација и нему му треба само...

Најави за економски мерки – безброј, реализација „мало сутра“!

Туризмот, угостителството, транспортот… веќе се болни од „економската Корона”. Со висока температура и кашлица, не функционираат, не приходуваат, а стигнуваат обрските за...

Власта бара начин да „купи“ медиуми, ама друг да плати

Колумна на Никола Тасев: Седејќи на клупа, пред неколку недели, за да фатам воздух пред полицискиот час, наслушнав муабет...

Ангеловска: Не знаев за пропаѓањето на „Еуростандард банка“, дел од парите повлеков за да...

Министерката за финансии, Нина Ангеловска, денеска преку соопштение повторно ги демантира, како што вели, пласираните невистини во врска со нејзино наводно повлекување...

Откако од коронавирус починаа 480 лица, а се заразија 10.617: Филипче се сети дека...

Подобар одговор на предизвикот со вирусот КОВИД-19 треба да овозможи предлог проект за подобрување и надградување на здравствената инфраструктура за брз одговор...

Рекордна бројка на новозаразени во европското жариште на вирустот

Велика Британија пријави 6.634 нови случаи на инфекција со коронавирус, што е рекорден број на заразени за еден ден и е знак...

Тешка сообраќајка на патот Охрид – Свети Наум, почина 27-годишен битолчанец

На регионалниот пат Охрид – Св. Наум, на крстосницата за комплексот „Инекс“, синоќа околу 01.40 часот по полноќ се случила сообраќајна незгода...

Ковид-19 создал мутација којашто е уште позаразна

Резултатите од една нова студија покажуваат дека Ковид-19 создал нова мутација која се чини дека е уште позаразна, а експертите велат дека...