3 C
Skopje
среда, 21 април, 2021

Во пожар во ТЦ „Глобал“ во Струмица, изгореа десетина продавници

Доцна синоќа пожар изби во трговскиот центар „Глобал“ во Струмица, при што изгореа десетина продавници и тезгите од пазарот кој се наоѓа внатре во...

Во скопските ковид-центри хоспитализирани уште 48 лица, деновиве почнува прием и на Клиниката за...

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје хоспитализрани се 48 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и потврдени...

Три пожари во гостиварско, во последново деноноќие

Изминатото деноноќие во гостиварскиот регион регистрирани се три пожари. Од непознати причини огнот причинил штети на една куќа во Гостивар, помошна просторија во селото...

Затворен кафе-барот „Интермецо“

Познатиот кафе-бар „Интермецо“ во Скопје е затворен поради бучава, на која континуирано се жалеле жители на општина Центар. Во согласност со Законот за заштита од...

Инцидент меѓу две семејства кај старата градска болница во Скопје, интервенирала и полицијата

Во близина на болницата за хируршки болести „Св. Наум Охридски“, поранешна градска болница, во Скопје вечерa вечер дошло до нарушување на јавниот...

Уапсени двајца скопјани за тешка кражба

Скопската полиција во текот на вчерашниот ден (6 јануари) привела двајца скопјани на возраст од 28-години, со иницијали А.К. и М.К. кои истиот ден...

Македонска дипломатка во ОН се самоубила во својот стан во Менхетен

38-годишна дипломатка од македонската мисија во ОН беше најдена мртва во нејзиниот стан во Менхетн во Њурјок на новогодишната ноќ, објави „Њујорк Пост“, а...

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 39 пациенти, слободни уште 20-ина...

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 39 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и...

Дваесетмина бизнисмени и сметководители испумпале над милион евра државни пари

Дваесетмина бизнисмени и сметководители се приведени во Управата за финансиска полиција под сомнение дека од општинските каси на Тетово и Гостивар организирано...

Пендаровски и Заев: Нема преговори за македонскиот јазик и идентитет

Ниту се преговара, ниту ќе се преговара за евентуалните барања на Бугарија да се признае дека македонскиот јазик и народ се со бугарски корени...