3 C
Skopje
среда, 21 април, 2021

СДСМ: Владата помага со 550 милиони евра, следува четвртиот пакет антикризни мерки

Владата им помага на граѓаните и стопанството со 550 милиони евра, следува четвртиот пакет антикризни мерки, велат од СДСМ преку соопштение.

Арсовска: Зголемен пласман на македонските производи ќе го помогне економскиот раст

Затворањето на економијата и ограниченото движење поради рестриктивните мерки за спречување на ширењето на коронавирусот ја предизвика најдлабоката рецесија на економија за...

ВМРО-ДПМНЕ: Новата крими-коалиција на Заев ќе се посвети на лично богатење

„Наместо посветеност на проблемите на граѓаните, функционерите на СДСМ се посветени на тоа каде да набават кокаин или кога да си купат...

СДСМ: Губитникот Мицкоски да го научи Уставот, Заев е мандатар

Губитникот Мицкоски да го научи Уставот, Заев е мандатар, а тој останува претседател на нереформирана и назадна партија, велат СДСМ, реагирајќи на прес-конференцијата...

Царовска: Полагањето на матурата ќе се одржи во предвидениот законски рок

Подготовките за државната матура во учебната 2020/2021 година се во тек, а полагањето на завршните испити ќе се одржи во предвидениот законски рок, во...

Во Аеродром казнети 220 возачи за еден ден

За еден ден полицијата казнила 220 возачи во Аеродром. Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (30.10.) продолжи со засилените акциски контроли во...

Учениците од прво до трето одделение ќе одат во училиште, останатите ќе следат онлајн...

Учениците од прво до трето одделение ќе почнат да одат во училиште, додека останатите ќе ја следат наставата онлајн, со два исклучоци,...

Самостојните вршители на дејност три месеци ќе добиваат по 17.410 денари државна помош

На својата 15-та седница Владата денеска го утврди текстот на предлог-законот за финансиска поддршка на физички лица кои вршат самостојна дејност погодени од здравствената...

ВМРО-ДПМНЕ: Најдобра мерка за борба против корона се оставки од Филипче и Караџовски

Филипче секој ден покажува дека може уште повеќе. Тоа го покажа пак со нов рекорд од 1085 новозаболено од корона во едно деноноќие. Со...

ВМРО-ДПМНЕ: Над 550 студенти не добија платежни картички, институциите веднаш да одговорат на приговорите...

Власта на СДСМ не успеа да се справи со пандемијата создавајќи тотален хаос во државата. Без ни малку срам ги извисија студентите...